tezyo.ro - by OTTER Distribution

Al Wasl, echipa lui Laurențiu Reghecampf, a pierdut meciul cu Ajman, scor 0-1

Al Wasl, echipa din Emiratele Arabe Unite antrenată de Laurențiu Reghecampf, a pierdut meciul de pe terenul echipei Ajman, vineri, scor 0-1, în etapa a treia din campionat.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 13, când fundașul Mohammed Ahmed a fost eliminat direct. Totuși, Ajman a reușit să deschidă scorul opt minute mai târziu, prin atacantul Steve.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf și-a creat numeroase ocazii la poarta adversă, însă nu a reușit să marcheze, în ciuda faptului că a evoluat timp de aproximativ 80 de minute cu un jucător în plus.

În urma acestui rezultat, Al Wasl își continuă parcursul slab din acest început de sezon. Echipa lui Reghecampf a înregistrat un egal și două eșecuri, aflându-se pe locul 13, penultimul, cu doar un punct acumulat. În runda următoare, Al Wasl va evolua împotriva lui Al Sharjah, pe teren propriu.

Laurențiu Reghecampf (44 de ani) a preluat-o pe Al Wasl la începutul anului 2019. Tehnicianul român a încheiat pe locul nouă ediția trecută de campionat din Emiratele Arabe Unite.