tezyo.ro - by OTTER Distribution

Echipa pregătită de Ladislau Boloni, Antwerp, a învins Lokeren

Antwerp, echipa pregătită de legenda fotbalului românesc, Ladislau Boloni, a învins, joi, formația Lokeren, cu scorul de 4-2, și a reușit calificarea în optimile Cupei Belgiei.

Lokeren a deschis scorul, în primul minut al jocului, prin golul marcat de Giorgi Beridze. Dieumerci Mbokani a readus egalitatea scorului, în minutul 5. Japonezul Koji Miyoshi a marcat, în minutul 33, și a pus Antwerp în avantaj pe tabela de marcaj. În minutul 85 al partidei, Fran Navarro a marcat pentru Lokeren, repunând-o în lupta pentru calificarea în optimi. În prelungiri, în minutul 98, Koji Miyoshi a înscris golul salvator, iar, în minutul 117, Amara Baby a marcat golul care a pecetluit soarta partidei.

Echipele de start:
Antwerp: Bolat, Batubinsika, Benson, Buta, Coopman, Haroun, Hoedt, Lamkel Ze, Mbokani, Miyoshi, Quirynen
Lokeren: Defourny, Ben Harush, Beridze, De Jonghe, de Witte, Filipovic, Koike, Marecek, Said, Tirpan, Van Damme