tezyo.ro - by OTTER Distribution

Sassuolo – Inter Milano 3-4, în etapa 8 din Serie A

Inter Milano s-a impus, duminică, în fața echipei Sassuolo, cu scorul de 4-3, în etapa 8 din Serie A.

În minutul 2 al partidei, jucătorul lui Inter Milano, Lautaro Martinez, a interceptat o pasă trimisă de Brozovic și a șutat în partea dreaptă a porții, pentru scorul de 1-0. Sassuolo a egalat, în minutul 16, prin golul marcat de Domenico Berardi, care trimite balonul în poarta lui Inter, după o acțiune individuală. În minutul 38, Romelu Lukaku a înscris, cu ajutorul pasei lui Stefan de Vrij, cu un șut trimis din careu. După un fault comis de Marlon, în minutul 45, Inter Milano a primit o lovitură de la 11 metri, de care Romelu Lukaku a profitat și a dus scorul la 3-1.

În minutul 71 al celei de-a doua reprize, Inter a mai primit un penalty. De această dată, lovitura de pedeapsă a fost executată de Lautaro Martinez, care reușește să îl păcălească pe portarul lui Sassuolo. Sassuolo a redus din diferența de pe tabela de marcaj, în minutul 74, când Filip Djuricic a interceptat o pasă la marginea careului și l-a învins, cu un șut spectaculos, pe Handanovic. Sassuolo a dat scorul final al partidei, în minutul 82, când Jeremie Boga a marcat dintr-o acțiune individuală.

Echipele utilizate:
Sassuolo: Consigli – Muldur (Toljan 77), Marlon, Peluso, Tripaldelli – Duncan, Magnanelli, Obiang (Boga 52) – Berardi, Traore (Djuricic 66), Caputo
Inter Milano: Handanovic – Bastoni, de Vrij, Skriniar – Biraghi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Candreva (Lazaro 73) – Lukaku (Vecino 90), Martinez (Politano 72)

În clasamentul din Serie A, Inter Milano ocupă poziția a doua, cu 21 de puncte, iar Sassuolo se află pe locul 16, cu 6 puncte.

În următoarea etapă, Inter Milano se va înfrunta cu Parma, iar Sassuolo va întâlni Verona.