Steaua trece greu de Foresta Suceava

Joi seara s-a disputat ultimul meci pentru accederea in optimile Cupei Romaniei, meci disputat intre Fotbal Club Steaua Bucuresti si echipa Foresta Suceava. Cetatenii au declarat un interes maxim pentru partida, bilete fiind epuizate total in mai putin de o ora. De altfel, cu o ora dinaintea inceperii meciului, stadionul era plin. Meciul a inceput frumos, cu o mare ocazie pentru suceveni, insa cei ce s-au desprins pe tabela de marcaj a fost Steaua, prin mijlocasul Ovidiu Popescu in minutul 9.

La fix noua minute distanta, Foresta Suceava executa o lovitura libera perfect, mingea fiind preluata de atacantul golgheter al echipei, acesta inscriind un gol fabulos prin Matei. Stadionul fierbea, iar cei peste 6.000 de oameni prezenti scandau cat ii tineau plamanii pentru echipa favorita.

La pauza s-a intrat cu egalitate, insa la doar doua minute dupa inceperea reprizei secunde, noul transfer, Aganovi a reusit sa faca 2-1 pentru liderul Ligii I in acest moment. Sucevenii inca sperau si au atacat in continuare, fiind impinsi de la spate de un public formidabil. Chiar daca au avut ocazii foarte mari, sucevenii nu s-a calificat, iar Steaua Bucuresti a avansat in optimile Cupei Romaniei.