Victorie chinuita pentru Barcelona pe Camp Nou

In partida din 19 februarie, duminica, care a avut loc pe stadionul Camp Nou, echipele de fotbal FC Barcelona si Leganes au avut un joc modest, in cele din urma rezultand cu o victorie chinuita din partea echipei lui Luis Enrique. Meciul s-a finalizat cu scorul de 2-1 pentru Barcelona.

Primul gol a fost inscris de Lionel Messi de la Barcelona, in prima faza importanta de gol, in minutul 3 al partidei cu Leganes. Echipa oaspete a inceput sa isi revina, barcelonezii pierzandu-si sansele de a mai inscrie un gol prea curand. Asadar, in minutul 71, jucatorul U. Lopez de la Leganez a egalat.

Barcelona a incercat sa marcheze golul 2 al partidei, dar fara ocazii jucand fara prea multa claritate, acest lucru enervandu-i si pe spectatori, care au si huiduit. Insa, in cele din urma, in minutul 90, Lionel Messi si-a revenit in joc si a inscris golul castigator al Barcelonei, din penalti, si a reusit o victorie chinuita.

Sursa foto: zimbio.com